Właściwości lawendy, czyli dlaczego jesteśmy w niej zakochani?

Aktualizacja: 6 wrz 2020

Wiele naszych produktów ma w składzie lawendę, ponieważ jesteśmy zakochani w tej roślinie. Lawenda to nie tylko piękny zapach, ale też cenne składniki, takie jak triterpeny, kumaryny, fitosterole, antocyjany, kwasy organiczne, sole mineralne. Jakie właściwości ma lawenda?

Zapach olejku lawendowego działa uspokajająco, łagodzi skutki stresu i ułatwia zasypianie. Wystarczy skroplić swoją poduszkę naszym naturalnym olejkiem eterycznym z lawendy 100%, aby spokojnie przespać całą noc, a rano obudzić się wypoczętym.

Lawenda wspomaga proces trawienia poprzez pobudzenie produkcji soków trawiennych, łagodzi kolki i wzdęcia, pomaga w leczeniu zaparć i niestrawności. Po ciężkostrawnym posiłku warto przyrządzić sobie naszą mieszankę herbat z dodatkiem pysznego syropu lawendowego.

Olejek lawendowy stosuje się w leczeniu bólu głowy na tle nerwowym, łagodzeniu bóli miesiączkowych i bólu brzucha. W tym celu należy wykonać delikatny masaż. Można również wziąć ciepłą kąpiel z dodatkiem jednej z naszych lawendowych soli do kąpieli.

Lawenda pomaga w leczeniu infekcji, wspomaga układ odpornościowy, ma właściwości antyseptyczne i bakteriobójcze. Warto zastosować inhalacje z użyciem olejku, by odczuć ulgę podczas choroby.

Olejek lawendowy dobrze wpływa na kondycję skóry, stosuje się go w leczeniu trądziku, przyśpiesza gojenie się ran i regenerację naskórka.

Lawenda posiada szereg cennych właściwości, dlatego uprawiamy ją na naszej plantacja lawendy i tworzymy wiele produktów, które mają ją w składzie. Mamy nadzieję, że pokochacie ją tak jak i my.


11 wyświetlenia0 komentarz

(+48) 794 059 611

  • Pinterest Ikona społeczna
  • Instagram

DLA KLIENTA

DANE DO PRZELEWU

,,Ekowytwórnia" - Sandra Johri

Santander Bank Polski SA

Nr rachunku bankowego

40 1090 2529 0000 0001 2120 7760

W tytule płatności należy wpisać nr zamówienia, imię i nazwisko.

Każde zamówienie wysyłamy w ciągu 1 dnia roboczego!

©2020 by Ekowytwórnia. Stworzone przy pomocy Wix.com